واکنش مدیر گوگل به تصاویر جنجالی تولید شده توسط هوش مصنوعی

واکنش مدیر گوگل به تصاویر جنجالی تولید شده توسط هوش مصنوعی

به گزارش وایکو، گوگل این سرویس را برای رقابت با ChatGPT شرکت OpenAI عرضه کرد اما از قرار معلوم سرویس هوش مصنوعی گوگل فعلاً مشکلاتی دارد. به همین دلیل، مدیرعامل گوگل به کارمندان شرکتش درباره این سرویس به صورت غیرمستقیم هشدار داده است تا سریعاً خطاهای آن را حل کنند.

به گزارش Semafor، هفته گذشته، گوگل متوجه شد که سرویس هوش مصنوعی جمینای اطلاعات و تصاویر غلطی درباره موضوعات تاریخی تولید می کند. این خطاها شامل تولید تصاویر نادرست از سربازان نازی، پدران بنیان گذار آمریکا و حتی بنیان گذاران خود گوگل بود.

به همین دلایل، این شرکت توانایی جمینای در تولید تصویر را موقتاً متوقف و از کاربران عذرخواهی کرد. در ادامه اعلام شد که تولید تصاویر توسط این سرویس دوباره هفته آینده در دسترس قرار می گیرد. اما موضوع به همین جا ختم نشد و حالا مدیرعامل گوگل هم به طور گسترده به صحبت درباره این مناقشه پرداخته است.

بیانیه مدیرعامل گوگل درباره مشکلات محتوایی جمینای

«ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل، در یادداشتی داخلی به کارمندان گفته است که تصاویر و متن های نادرست تاریخی که توسط هوش مصنوعی Gemini گوگل ایجاد شده، «باعث آزار کاربران» شده است.

پیچای در این یادداشت می گوید که کارمندان این شرکت «هرلحظه در تلاش هستند» تا به «پاسخ های متنی و تصویری مشکل دار در اپلیکیشن Gemini» رسیدگی کنند؛ بنابراین فعلاً گوگل همه این مشکلات را برطرف نکرده، اما در تلاش است که تا جای ممکن این مسایل را حل کند. پیچای در ادامه می گوید: «خطاهای محتوایی جمینای کاملاً غیرقابل قبول هستند، اما هیچ سرویس هوش مصنوعی کامل نیست؛ به خصوص در این مرحله نوظهور از توسعه صنعت. می دانیم که انتظارات از ما بالاست و هرچقدر که طول بکشد، این مشکلات را حل خواهیم کرد.»

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش مدیر گوگل به تصاویر جنجالی تولید شده توسط هوش مصنوعی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش مدیر گوگل به تصاویر جنجالی تولید شده توسط هوش مصنوعی"، کلیک کنید.