وضعیت غذا در غزه در بدترین شرایط قرار دارد

وضعیت غذا در غزه در بدترین شرایط قرار دارد

آفتاب نیوز :

 «جوزپ بورل» مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه در سخنانی هشدار داد که کمبود غذا در باریکه غزه در بدترین وضعیت خود قرار داشته حال آنکه عملیات اسراییل همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: «گذرگاه های زمینی غزه بسته بود و با وجود حکم دادگاه کیفری بین المللی، هیچ گذرگاهی برای ورود کمک های انسانی به غزه وجود ندارد».

بورل تاکید کرد: «دستور دادگاه کیفری بین المللی به اسراییل برای ورود کمک ها به غزه، دستوری است که باید اجرا شود».

این سخنان در حالی مطرح می شود که «سلامه معروف» رییس دفتر اطلاع رسانی دولت حماس در غزه امروز یکشنبه هشدار داد که با تداوم بستن گذرگاه «رفح» از سوی اسراییل و جلوگیری از ورود کامیون های حامل کمک های انسان دوستانه از گذرگاه «کرم ابوسالم»، نوار غزه به صورت کامل در محاصره قرار گرفته است.

شبکه قدس به نقل از معروف گزارش داد، استان های شمالی، مرکزی و جنوبی فلسطین با بحران امنیت غذایی روبرو هستند و تلاش ها برای ارسال کمک های غذایی هم ضعیف است؛ به نحوی که هفته گذشته فقط 100 کامیون وارد غزه و مناطق شمالی شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت غذا در غزه در بدترین شرایط قرار دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت غذا در غزه در بدترین شرایط قرار دارد"، کلیک کنید.