وقتی عشق نامتعارف شهاب حسینی بعد سال ها زنده شد

وقتی عشق نامتعارف شهاب حسینی بعد سال ها زنده شد

آفتاب نیوز :

فیلم دلشکسته در زمان خودش به شکل عجیبی دیده شد، یعنی این فیلم در اکران فروش آن چنانی نداشت، اما در نمایش خانگی به شدت پربیننده شد، از آن موارد غریب سینمای ایران. طرح قصه خیلی ساده و در عین حال انگار جذاب بود، پسر حزب اللهی که عاشق دختر نه چندان مقید می شود، تضاد ها و اراده نزدیکی این دو کاراکتر و تقابل خانواده های طرفین آن قدر جذاب بود که فیلم بار ها دیده شد، حالا پس از سال ها یک کاربر توییتر تصویری از این فیلم را به اشتراک گذاشته که باعث و در واقع مدخلی برای بحث های فراوان پیرامون فیلم شده است.

برخی نوشته اند که کاراکتر شهاب حسینی در فیلم در واقع همان ایده آل ذهنی اصطلاحا قشر حزب اللهی و جوان جامعه است، نزدیک کردن زیبایی به خود و ایده آل های اعتقادی.

برخی از شخصیت و نقش آفرینی خسرو شکیبایی در این فیلم یاد کرده اند، البته عده ای هم به واسطه طاغوتی بودنِ این کاراکتر او را نکوهش کرده اند. در مجموع کاراکتر های موجود در داستان فیلم دلشکسته هر کدام نماینده قشری از جامعه بودند، اقشاری که هنوز حیات اجتماعی دارند و مسایل بینشان حل نشده است.

حزب اللهی ها و کمتر معتقد ها و همه مسایلی که روز به روز بین این ها و آن ها وجود دارد و ظاهرا قرار نیست حل شود! از همین جهت است که شاید هنوز دل شکسته زنده است و دیده می شود، در هر صورت این فیلمی نبود که مختصات فنی خاصی داشته باشد، یا کیفیت ویژه ای به سینمای ایران اضافه کند، اما حرف هایش حداقل در آن برهه حرف جذابی بوده است.

در ادامه نگاهی داریم به نظرات توییتری حوالی این فیلم.

چای زی با دیدن این عکس یاد خاطره ای افتاد و نوشت: یه خواستگار داشتم همون زمان بهم گفت من فقط اهل بیت رو دارم، تو رو از امام حسین می خوام. منم گفتم تازه دلشکسته رو دیدی؟:)))))

امین نوشت: بی ارزش ترین و کلیشه ای ترین فیلمی که در دنیا ساخته شده تو اتوبوس این فیلم رو دیدم و هرکاری کردم نشد نبینم

گلی هم نظر قابل تاملی داشت: همون زمان رمان هایی هم با همین ژانر رو بورس بود. پسر یا دختر مذهبی عاشق پسر یا دختر غیرمذهبی میشدن و به راه راست هدایتشون میکردن. مثل وایکو و مهتاب تکین حمزه لو یا کتاب های مودب پور. تقریبا تو همشون هم طرف مذهبی ساده زیست بود و طرف غیرمذهبی مرفه.

میترا هم با اشاره به کاراکتر خسرو شکیبایی نوشت: تهش رویایی تموم شد، ولی تیکه های خسرو شکیبایی به این پسره خیلی عالی بود

چیکا هم واکنش بامزه ای داشت: این فیلم اینجوری بود که داستان رو تا رضایت پدر عروس میشد بسازی، از اونجا به بعد هر لحظه ممکن بود طلاق رقم بخوره:)))

پگاه، اما به یک سکانس از این فیلم اشاره کرد و نوشت: تک به تک دیالوگ های این فیلمو حفظم، طلایی ترین بخش فیلم اونجاس که دختره شهاب حسینی رو میبره باغ که یه حاج آقا رو بهش نشون بده که با یه خانمه بود.

پردیس این فیلم را دوست داشت و در رابطه با آن نوشت: فیلم جالبی بود، ولی پیامد خوبی نداشت باعث شد تمامی برادران این مدلی علاقه پیدا کنن به اینکه برن سمت دختری که باهاشون نمی خونه و سعی کنن اونو 180 درجه تغییر بدن.

ملانی هم در واکنش به تصویر این فیلم نوشت: بعد این دختره با این استایل اون موقع قرتی حساب می شد:)))))

یوسی هم در انتها و در تمجید کاراکتر رها نوشت: ببخشید با کانسپت فیلم کاری ندارم، چون من اون موقع که اینو دیدم نهایتا چهار پنج سالم بوده، اما من از اون موقع جدی این خانومو دوست داشتم، حتی بعدا وقتی برای اولین بار اینستاگرام نصب کردم اسم ایشونو (بیتا بادران) سرچ کردم و از اینکه واقعا وجود داره خوشحال شدم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقتی عشق نامتعارف شهاب حسینی بعد سال ها زنده شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقتی عشق نامتعارف شهاب حسینی بعد سال ها زنده شد"، کلیک کنید.