پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری باید 10سال پیش آغاز می شد

عیسی زارع پور:

پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری باید 10سال پیش آغاز می شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری باید 10 سال پیش در کشور شروع می شد و با یک تاخیر قابل توجه در این دولت سیزدهم آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری وایکو،عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در پایان برنامه سفر خود به استان قم به نمایندگی از هییت دولت به بخش خلجستان سفر کرد.

وزیر ارتباطات در جلسه شورای اداری بخشداری خلجستان، با بیان اینکه بنای دولت سیزدهم از ابتدا این بوده که با کار شبانه روزی تلاش کند عقب ماندگی ها را جبران کند، گفت: در دوره گذشته کار های اساسی زمین مانده بود که از جمله آن، توسعه شبکه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری بوده است.

زارع پور با تاکید بر اینکه دنیا از حدود پانزده سال پیش به سمت ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری حرکت کرده است افزود: فناوری سیم مسی دیگر منسوخ شده است و این فناوری دیگر پاسخگوی نیاز های ارتباطی نیست و کشور های مختلف از پانزده سال پیش به این سمت حرکت کرده بودند.

وی افزود: این کار باید ده سال پیش شروع می شد و با یک تاخیر قابل توجه الان در این دولت آغاز شده است؛ زارع پور ادامه داد: ما افتخار می کنیم امروز مردم بخش خلجستان با فاصله 80 کیلومتری از مرکز استان به همان فناوری دست پیدا کرده اند که در مرکز استان وجود دارد و سرویس هایی با سرعت تا هزار مگابیت در اختیارشان قرار گرفته است.

زارع پور با اشاره به اینکه در سایر حوزه ها نیز اتفاقات خوب و قابل توجه ای رخ داده است، افزود: از جمله در صنعت فضایی که در دو سال و نیم گذشته از دولت سیزدهم معادل سه دولت گذشته شاهد رویداد فضایی بوده ایم و با 12 پرتاب رکورد پرتاب های کشور شکسته شده است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه مسیر پیشرفت کشور ادامه پیدا خواهد کرد، توضیح داد: البته به این معنا نیست که کشور مشکل و مسیله ندارد. کشور ما کشور پهناوری است و ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد، اما با همدلی و همراهی می توانیم این مشکلات را نیز حل کنیم و ایران اسلامی را بر قله های پیشرفت ببینیم.

زارع پور با اشاره به درخواست های مطرح شده در این جلسه گفت: موارد مطرح شده در این جلسه از جمله تامین آب مورد نیاز منطقه را حتماً در جلسات هییت دولت پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات پیش از شرکت در جلسه شورای اداری بخشداری خلجستان به نمایندگی از دولت از پروژه جاده نیمه کاره باغ یک به دستجرد، مجتمع در حال احداث تولید گیاهان دارویی و پروژه نهضت ملی مسکن دستجرد بازدید کرد.

در ادامه زارع پور با حضور در هنرستان خلجستان و یک کافی نت به طور رسمی اینترنت مبتنی بر فیبرنوری منازل و کسب و کار ها را با انجام تست سرعت افتتاح کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری باید 10سال پیش آغاز می شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری باید 10سال پیش آغاز می شد"، کلیک کنید.