پنج درمان سریع و خانگی یبوست

پنج درمان سریع و خانگی یبوست

آفتاب نیوز :

اگر یبوست طولانی، همراه با درد یا دفع خون باشد، مراجعه به پزشک الزامی است، اما اگر یبوست شما شدید یا طولانی مدت نیست، می توانید از برخی خوراکی ها برای درمان کمک بگیرید:

کنجد

بر اساس مطالعه ای که در مجله بین المللی تحقیقات در علوم کاربردی و فناوری مهندسی آمریکا منتشر شده، دانه کنجد داروی خانگی بسیار خوبی برای یبوست ایجاد می کند. ترکیب روغنی دانه کنجد برای مرطوب سازی روده کار می کند، که در صورت ایجاد مشکل در مدفوع خشک می تواند به شما کمک کند. دانه های کنجد را برای رفع یبوست فوری به غلات یا سالاد ها اضافه کنید.

فیبر های خوراکی

فیبر مانند یک تمیز کننده سیستم گوارش عمل می کند، فیبرها، مواد غذایی و ذرات زاید دستگاه گوارش را تمیز می کند. کلینیک ” مایو” پیشنهاد می کند که 20 تا 35 گرم فیبر در روز بخورید. غذا هایی که دارای فیبر زیادی هستند شامل غلات سبوس دار، لوبیا، عدس، بلغور جو دوسر، بادام، جو، بسیاری از سبزیجات و میوه های تازه و خشک است. همه این موارد می توانند درمان های خانگی یبوست باشند.

آب لیمو

اسید سیتریک موجود در آب لیمو به عنوان یک محرک برای سیستم هضم شما عمل می کند و می تواند به دفع سموم از بدن کمک کند و یبوست را تسکین دهد. آب لیمو تازه را هر روز در یک لیوان آب فشرده کنید، یا لیمو را به چای اضافه کنید. انجمن سرطان آمریکا می گوید، مایعات گرم نیز می توانند در درمان یبوست مفید باشند.

یک فنجان قهوه

قهوه می تواند روده بزرگ شما را تحریک کرده و مشکل یبوست را حل کند، سایر نوشیدنی های گرم به عنوان دارو های خانگی برای یبوست نیز موثر عمل می کنند. قهوه ادرارآور است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که آب آشامیدنی بیشتری بخورید تا یبوستتان بدتر نشود.

روغن کرچک

این داروی خانگی برای یبوست برای نسل های مختلف تجویز شده است، طبق مطالعات کلینیک کلیولند، یکی از اصلی ترین موارد استفاده برای روغن کرچک استفاده به عنوان نوعی ملین است. یک تا دو قاشق چایخوری از این روغن را با معده خالی بنوشید و در حدود هشت ساعت بعد نیز، نتیجه را ببینید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پنج درمان سریع و خانگی یبوست" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پنج درمان سریع و خانگی یبوست"، کلیک کنید.