پیام سخنگوی وزارت خارجه ایران به مناسب قیام 15 خرداد

پیام سخنگوی وزارت خارجه ایران به مناسب قیام 15 خرداد

سخنگوی وزارت خارجه ایران، سالروز قیام 15 خرداد 1342 و یاد شهدای این روز و جریان ساز در تاریخ انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشت.

به گزاش وایکو، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: سالروز قیام مردمی و اسلامی پانزده خرداد 1342 و یاد شهدای این روز پرفروغ و جریان ساز در تاریخ انقلاب اسلامی ایران را گرامی می داریم و به روح بلند امام راحل و شهدای والامقام قیام 15 خرداد درود و سلام می فرستیم.

کنعانی در ادامه، جملاتی از سخنرانی تحلیلی حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری درباره قیام پانزده خرداد در خطبه های نماز جمعه تهران در تاریخ چهاردهم خرداد 1361 را بازنشر کرده است.

آیت الله خامنه ای درباره روز 15 خرداد گفته بودند: «در (قیام) 15 خرداد سه عنصر وجود داشت؛ یکی عنصر مردم بود، یکی عنصر رهبر و امام بود و سومی عنصر انگیزه ی مذهبی و روح شهادت طلبی و فداکاری برای خدا بود… نطفه ی انقلاب ما با این سه عنصر بسته شد… بنابراین حرکت طبیعیِ قیام 15 خرداد به آن واقعیتی منتهی شد که امروز تمام دنیای کفر و اِلحاد را متوحش کرده است… ما امروز مرهون قیام 15 خردادیم…»

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیام سخنگوی وزارت خارجه ایران به مناسب قیام 15 خرداد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیام سخنگوی وزارت خارجه ایران به مناسب قیام 15 خرداد"، کلیک کنید.