پیام های یک زلزله جدید در اراضی اشغالی

پیام های یک زلزله جدید در اراضی اشغالی

آفتاب نیوز :

“بنی گانتس” وزیر جنگ اسبق رژیم اشغالگر قدس و عضو کابینه جنگی این رژیم، به تازگی و در بحبوحه جنگ غزه از سمت خود استعفا کرده است. وی پیشتر در جریان یک کنفرانس خبری تهدید کرده بود که اگر نتانیاهو تا تاریخ 10 ژوین سال جاری میلادی، طرح و برنامه مشخصی برای مدیریت جنگ غزه و ترسیم چشم انداز های آتی در قالب آن ارایه نکند، باید انتظار خروج وی (بنی گانتس) و حزب متبوعش را از کابینه جنگی اسراییل داشته باشد. 

با این حال، استعفا از کابینه جنگی اسراییل صرفا به بنی گانتس محدود نمانده و گادی آیزنکوت، ژنرال صهیونیست و همچنین حیلی تروبیر از حزب اتحاد رژیم صهیونیستی نیز از کابینه جنگی رژیم اشغالگر قدس استعفا داده اند. موضوعی که به زعم بسیاری از ناظران و تحلیلگران نویده دهنده یک بحران جدی و بزرگ برای نتانیاهو و متحدان افراطی اش است. این رویداد به طور حامل چند پیام است. 

 استعفای بنی گانتس و تنی چند از دیگر اعضای کابینه جنگی رژیم صهیونیستی از سمت خود، شکاف ها و اختلاف پنهان در میان سیاستمداران ارشد صهیونیست را از پشت پرده به جلوی چشم همگان کشانده است. معادله ای که به هیچ عنوان به نفع بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس نیست. 

توجه داشته باشیم که پیشتر یاییر لاپید رهبر جریان اپوزیسیون اسراییل نیز بر شدت تلاش ها و اقدامات خود جهت وادار کردن نتانیاهو برای استعفا از قدرت افزوده و اکنون نیز تاکید دارد که تنها راه حل نجات رژیم اشغالگر قدس در بحبوحه جنگ غزه، استعفای نتانیاهو و متحدان افراطی اش از قدرت است. از این منظر، استعفای اخیر بنی گانتس در حقیقت از پدیده ای رونمایی کرده که صهیونیست ها شدیدا به دنبال لاپوشانی آن بوده اند. 

دیگر اینکه پس از استعفای بنی گانتس بود که همانطور که پیشتر نیز گفته شد، شاهد بودیم که دو تن دیگر از اعضای کابینه جنگی اسراییل هم از سمت خود استعفا کردند. حال نتانیاهو و متحدانش به شدت هراس دارند که مبادا روند استعفا ها در میان چهره های سیاسی و نظامی اراضی اشغالی ماهیت اپیدمیک به خود بگیرد.

موضوعی که به هیچ عنوان تحقق آن دور از ذهن نیست و البته که در روز ها و ماه های اخیر نیز به کرات رسانه ها و تحلیلگران و منابع آگاه در اراضی اشغالی از اختلافات جدی مقام های ارشد نظامی و سیاسی رژیم صهیونیستی با دولت نتانیاهو خبر داده و همچنان نیز خبر می دهند. از این رو، سناریوی وقوع دومینوی استعفا در اراضی اشغالی می تواند یک ضربه مهلک نه فقط به نتانیاهو و متحدانش بلکه به کلیتِ رژیم صهیونیستی باشد؛ و در نهایت اینکه جریان های سیاسی و رسانه ای غربی و صهیونیستی در مدت اخیر مدام سعی داشته اند از نتانیاهو و دولتش چهره ای کارآمد نشان دهند که البته در میدان های جنگ غزه نیز به اهداف تعیین شده برای خود دست می یابند. 

با این حال، استعفای شماری از اعضای کابینه جنگی اسراییل و در عین حال تشدید حملات جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهو و متحدانش نشان می دهد که تا چه اندازه صهیونیست ها در حباب تبلیغات و توهم زندگی می کنند و فاصله میان واقعیت های آن ها و ظاهرسازی هایشان نیز از زمین تا آسمان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیام های یک زلزله جدید در اراضی اشغالی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیام های یک زلزله جدید در اراضی اشغالی"، کلیک کنید.