پیشرفت طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در لرستان

پیشرفت طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در لرستان

وایکو/لرستان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از پیشرفت طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در استان خبر داد.

مجتبی صارمی امروز (26 اردیبهشت ماه) در جمع خبرنگاران از پیشرفت طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در استان خبر داد و اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها موسوم به FTTH با هدف ارایه سرویس اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری با حداکثر سرعت تا 1000 مگابیت بر ثانیه از ابتدای سال 1402 در استان آغاز شده که در 4 شهر الیگودرز، ازنا، الشتر و خرم آباد در حال اجرا و در شهرهای دورود و پلدختر عملیات حفاری آن به پایان رسیده است.

وی اجرای این پروژه را گامی در راستای ارتقای زیرساخت لایه دسترسی (اکسس) دانست و گفت: برای اجرای این پروژه بالغ بر 1500 میلیارد تومان هزینه خواهد شد که تاکنون 200 کیلومتر شبکه فیبر نوری شهری در  یکسال اخیر، توسعه یافته و پیش بینی می شود حجم عملیاتی این پروژه در حدود 1000 کیلومتر باشد.

صارمی خاطرنشان کرد: تمام تلاش مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان بر این است تا مردم و کسب و کارها بتواند به راحتی و آزادانه از امکانات اپراتورهای فعال دراستان استفاده کرده و با این کار بازار رقابتی نیز بر افزایش خدمات و کیفیت ارایه آن تاثیرگزار باشد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اضافه کرد: سامانه iranfttx.ir به صورت برخط، مراحل اجرایی پروژه و امکان دسترسی به امکانات را رصد کرده و مردم می توانند با مراجعه به این سامانه به محض اتمام مراحل کامل پروژه در هر منطقه، نسبت به ثبت نام و دریافت خدمات از اپراتور مربوطه اقدام کنند.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشرفت طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشرفت طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در لرستان"، کلیک کنید.