چه خوارکی هایی نسبت به ماه قبل بیشترین افزایش قیمت را داشته اند؟

چه خوارکی هایی نسبت به ماه قبل بیشترین افزایش قیمت را داشته اند؟

به گزارش وایکو،طبق اعلام مرکز آمار ایران،متوسط قیمت 53 قلم از کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور در اردیبهشت ماه منتشر شده که بر اساس آن بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به اقلام «گوشت گوسفند» با 4.5 درصد و «گوشت گاو و گوساله» با 1.3 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به «مرغ ماشینی» با 3.8- درصد است.

وایکو در خبری نوشت:تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

نان و غلات

در این گروه، اقلام «رشته آش» با 15 درصد و «برنج ایرانی درجه یک» با 3.5 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به اقلام «گوشت گوسفند» با 4.5 درصد و «گوشت گاو و گوساله» با 1.3 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به «مرغ ماشینی» با 3.8- درصد است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به «لیمو ترش» با 11.7 درصد، «پرتقال» با 8.3 درصد است و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به «هندوانه» با 21.9- درصد است.

سبزیجات و حبوبات

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به «گوجه فرنگی» با 14.7 درصد، «سیب زمینی» با 13.6 درصد و «هویج فرنگی» با 12.1 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به «خیار» با 7.7- درصد و «بادمجان» با 5.3- درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به «چای خارجی بسته ای» با 5.1 درصد، «قند» با 5.0 درصد و «شکر» با 3.7 درصد است.

گفتنی است؛ در اردیبهشت ماه 1403، از 53 قلم خوراکی منتخب در نقاط شهری، تعداد 22 قلم، درصد تغییر سالانه بالاتر از نرخ تورم نقطه ای نقاط شهری کشور (31.6 درصد) داشته اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چه خوارکی هایی نسبت به ماه قبل بیشترین افزایش قیمت را داشته اند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چه خوارکی هایی نسبت به ماه قبل بیشترین افزایش قیمت را داشته اند؟"، کلیک کنید.