چیزی به نام دلالی قبر در اصفهان نداریم

چیزی به نام دلالی قبر در اصفهان نداریم

وایکو/اصفهان مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با بیان اینکه از سال 99 به بعد هر فردی قبری بخرد، تا زمانی که دفن شود، به ازای آن باید سالانه مبلغ 250 هزار تومان پرداخت کند، به وایکو گفت: بالاترین قیمت قبر یک طبقه در قطعه یک باغ رضوان 50 میلیون تومان و کمترین هزینه مربوط به قطعات 80 و 90 این آرامستان و سه میلیون تومان است درحالی که آماده سازی هر قبر حدود 20 میلیون تومان برای سازمان آرامستان ها هزینه دارد و در حقیقت سوبسید داده می شود.

علی حاجیان 18 اردیبهشت در نشست خبری با اصحاب رسانه، به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس باغ رضوان اصفهان، با بیان اینکه سالانه 8 میلیون زایر در آرامستان باغ رضوان تردد دارد، اظهار کرد: کفن و دفن تنها وظیفه سازمان نیست و وظایف زیست محیطی نیز بر عهده دارد، توسعه و هوشمندسازی یکی از شش محور و هدف ترسیم شده است که سازمان باغ رضوان در کشور نمونه است، مهم ترین سازمان شهرداری برای خدمت رسانی به مردم اصفهان محسوب می شویم و انجام مسایل دینی و شرعیات مردم را عهده دار هستیم.

وی با تاکید بر اینکه، سال گذشته 55 درصد فوت شدگان را آقایان و 45 آن ها را بانوان تشکیل دادند، افزود: امسال نیز بودجه سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان 216 میلیارد تومان پیش بینی شده که توسط خود سازمان جذب و هزینه می شود و شماره تلفن 1530 برای اطلاع یافتن از فرایند دفن اموات به کمک شهروندان است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان از ساخت منبع 55 هزار متر مکعبی در باغ رضوان به اندازه 82 درصد کل ظرفیت آب شهرداری اصفهان خبر داد و گفت: این طرح طی دو ماه و نیم اجرایی شده است. همچنین پروژه استحصال آب های سطحی را در دستور داریم، چرا که باران های اخیر که داشتیم همه آب های باران در باغ رضوان با اختلاف شیب 6 درجه جذب استخر شد که در این راستا کانالی ایجاد می شود تا همه آب باران جذب آن و به منبع ارسال شود.

وی تصریح کرد: باغ رضوان سالانه 1200 کیلووات استفاده برق دارد که از طریق نصب پنل های خورشیدی تولید برق می کند، 550 کیلووات تولید برق را در خرداد رقم می زند که در این راستا 45 مصرف برق سازمان را خودمان تولید می کنیم.

حاجیان با بیان اینکه بحران هایی همچون کرونا و سیل و زلزله بیانگر آن است که باغ رضوان باید خودکفا باشد، خاطرنشان کرد: حدود 540 k ظرفیت دیزل ژنراتور باغ رضوان است که اگر برق مجموع قطع شود می تواند تامین برق کند.

وی با اشاره به اینکه قیمت قبور در سایت سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان مشخص است و برای دسترسی به قبور مسیریاب را در اختیار شهروندان قرار دادیم، گفت: بالاترین قیمت قبر یک طبقه در قطعه یک باغ رضوان 50 میلیون تومان و کمترین هزینه مربوط به قطعات 80 و 90 این آرامستان و سه میلیون تومان است درحالی که آماده سازی هر قبر حدود 20 میلیون تومان برای سازمان آرامستان ها هزینه دارد و در حقیقت سوبسید داده می شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان اضافه کرد: خدمات تغسیل در باغ رضوان سه میلیون و 400 هزار تومان، آرامستان های محلی یک میلیون و 450 هزار و برای افرادی که در بقاع متبرکه دفن می کنند هفت میلیون و 200 هزار تومان است.

وی درخصوص وجود سگ های ولگرد در آرامستان باغ رضوان، گفت: علت این معضل وجود سایت نگهداری حیوانات است که در کنار باغ رضوان ساختند و حتی شب به شب از شهرهای اطراف اصفهان برای اینکه هزینه نگهداری حیوانات بالاست، آنها را به این محل آورده و در سایت رها می کنند.

حاجیان افزود: گاهی حتی افراد به این سگ ها در باغ رضوان غذا می دهند، وجود سگ های ولگرد در باغ رضوان معضلی بزرگ و خطرناک است و طی روزهای آینده این مهم را از طریق معاونت خدمات شهری پیگیری خواهیم کرد.

حاجیان در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار وایکو مبنی بر ممنوعیت استفاده تصاویر بانوان فوت شده، گفت: عکس بانوان با رعایت چارچوب ها نصب می شود.

پایان خبر وایکو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چیزی به نام دلالی قبر در اصفهان نداریم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چیزی به نام دلالی قبر در اصفهان نداریم"، کلیک کنید.