کارشناسان نظامی: عملیات القسام در جبالیا چهره جنگ و شرایط آتش بس را تغییر می دهد

کارشناسان نظامی: عملیات القسام در جبالیا چهره جنگ و شرایط آتش بس را تغییر می دهد

کارشناسان نظامی به اتفاق آرا توافق دارند که عملیات گردان های القسام در به دام انداختن نیروهای صهیونیست در جبالیا کشتن و اسیر کردن آنها از فاصله صفر یک «تله راهبردی» است که چهره نبرد را تغییر خواهد داد و به زور شرایط جدیدی را بر آتش بس تحمیل خواهد کرد.

به گزارش وایکو، سرهنگ حاتم الفلاحی کارشناس نظامی در این باره با اشاره به احتمال درز اطلاعات نادرست به اشغالگران به منظور به دام انداختن تعداد بیشتری از نیروهای ارتش و اسارت آنها گفت: تصاویر دستگیری نیروهای اسراییلی در جبالیا در شمال نوار غزه عواقبی را در پی خواهد داشت.

الفلاحی افزود آنچه منتشر شده آغاز تصویر است و نه کل آن. وی احتمال داد در این روند دستاوردهای بیشتری توسط مقاومت اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه آنچه در این عملیات جدید است این است که افرادی که برای جستجوی اسرا رفته بودند، اسیر شدند، اظهار کرد: مقاومت ممکن است اطلاعاتی را به اشغالگران داده باشد که حاکی از حضور اسرا در منطقه جبالیا برای کشاندن آنها به منطقه و تبدیل آن به یک صحنه عملیاتی یکپارچه بوده باشد تا نیروهای بیشتری از اشغالگران را به دام بیندازد و تعداد بیشتری از این نیروها را کشته و اسیر کند.

الفلاحی در سخنان خود بر گزارش های مربوط به عملیات ویژه ای که مقاومت هر روزه منتشر می کند، تکیه کرد که به گفته وی بیانگر آمادگی زیاد جناح های مقاومت است. الفلاحی تاکید کرد که اشغالگران در این نبرد متحمل خسارات زیادی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: چنین عملیاتی تایید می کند که اتاق عملیاتی که نبردهای مقاومت را مدیریت می کند در بالاترین سطح قرار دارد زیرا نیروهای اسراییلی را فریب داده و سپس با نیروی پشتیبانی که برای نجات رسیدند، مقابله کرد.

وی اشاره کرد که همه اینها با وجود پشتیبانی هوایی و حملات توپخانه ای شدید ارتش اشغالگر رخ داده است.

الفلاحی در پایان با بیان اینکه این گونه عملیات ها نقطه عطفی در طول جنگ خواهد بود، زیرا باعث افزایش روحیه مقاومت و شکستن عزم نظامیان اسراییلی می شود، تاکید کرد: آنچه در حال رخ دادن است نشان دهنده شکست استراتژیک، عملیاتی و تاکتیکی ارتش اشغالگر است.

در همین زمینه، «نضال ابوزید» کارشناس مسایل نظامی و استراتژیک تاکید کرد اعلام القسام مبنی بر اسارت سربازان اشغالگر در غزه ضربه محکمی است که شکل مذاکرات آتش بس را تغییر خواهد داد.

ابوزید در گفت وگو با وبگاه خبری عربی21 تصریح کرد احتمالا این عملیات کابینه نتانیاهو نخست را وادار کرده که روز شنبه به طور ناگهانی اعلام کند مذاکرات آتش بس در نوار غزه و آمادگی برای عقب نشینی از گذرگاه رفح را از سر می گیرد.

وی راجع به تاثیر این عملیات بر مذاکرات آتش بس غزه گفت: اگر در نظر بگیریم که رژیم اشغالگر بهای سنگینی را در ازای آزادی اسیران غیرنظامی در معامله «شالیط» پرداخت و در مقابل آزادی شالیط، 1027 اسیر فلسطینی در زندان های خود را آزاد کرد، پس قطعا از هزینه ای که در ازای آزادی اسیران نظامی پرداخت خواهد کرد، آگاه است.

ابوزید در مورد تاثیر این عملیات گفت ظاهرا تلفات و خسارات رژیم صهیونیستی در تجهیزات، نیروی انسانی و عملیات اسارتی که ابوعبیده درمورد آن صحبت کرد، بیشتر دلیل انتخاب گزینه مذاکرات توسط تل آویو را توضیح می دهد.

این تحلیلگر مسایل نظامی و استراتژیک در ادامه تاکید کرد اظهارات ابوعبیده و محتوای آن مویدی بر این امر است که جنبه رسانه ای مقاومت با وجود رسانه دفاعی رژیم صهیونیستی که تلاش می کند اظهارات مقاومت را توجیه یا تکذیب کند، همچنان منسجم باقیمانده است و از این رو، مقاومت اعتبار خود را با تقویت گفتمان رسانه ای خود از طریق انتشار فیلم های ویدیویی قوت می بخشد.

وی پیش بینی کرد پس از این همه خسارات که رژیم صهیونیستی متحمل شده، قدرتش را در ادامه عملیات نظامی از دست داده و در تصمیم گیری های سیاسی آشفته شده، باید شکل و محتوای مذاکرات این بار فرق کند.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارشناسان نظامی: عملیات القسام در جبالیا چهره جنگ و شرایط آتش بس را تغییر می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارشناسان نظامی: عملیات القسام در جبالیا چهره جنگ و شرایط آتش بس را تغییر می دهد"، کلیک کنید.