کسب رتبه اول خوزستان در جذب سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته

کسب رتبه اول خوزستان در جذب سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته

وایکو/خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از کسب رتبه اول استان خوزستان در جذب سرمایه گذاری خارجی در سال 1402 با اشتغال پیش بینی شده بیش از 2000 نفر خبر داد.

محمد راضی جلالی امروز، 23 اردیبهشت ماه در خصوص توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های اشتغال ساز در استان بیان کرد: ایجاد چنین فرصت هایی مستلزم بسترسازی مناسب جهت جذب و حضور سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خارجی است.

وی افزود: با توجه به اینکه جذب سرمایه گذاری به شکل گسترده مورد تاکید دولت سیزدهم است و با تاکید بر اهمیت این موضوع در بالا بردن سطح توسعه اقتصادی در استان عنوان کرد: ایجاد بسترهای مناسب جهت توسعه سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و در نهایت افزایش سطح اشتغال در استان، در اولویت کاری این معاونت قرار دارد و به صورت مستمر در حال پیگیری است.

راضی جلالی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص بسترسازی سرمایه گذاری، عنوان کرد: برای این منظور نسبت به بازنگری در فرایندهای سرمایه گذاری با هدف اصلاح و کاهش زمان صدور استعلام ها و مجوزها و حذف استعلام های غیر ضروری اقدام شد. همچنین پس از بررسی و انجام امور کارشناسی، حداکثر زمان مجاز پاسخ به استعلام ها، یک ماه تعیین و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد که این امر در ایجاد پویایی و تسریع در صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران نسبت به قبل بسیار موثر بوده است.

وی به کسب رتبه اول استان خوزستان در جذب سرمایه گذاری خارجی در سال 1402 اشاره و خاطرنشان کرد: حجم سرمایه گذاری در 14 طرح مصوب سرمایه گذاری خارجی استان مبلغ 970 میلیون دلار بوده که این مبلغ معادل 17 و نیم درصد کل سرمایه گذاری خارجی مصوب در سطح کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: با سرمایه گذاری های جدید در شهرستان های خرمشهر، آبادان، ماهشهر و بهبهان، شاهد اشتغال بیش از 2000 نفر در استان هستیم.

راضی جلالی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری های مستمر در آینده شاهد توسعه بیشتر سرمایه گذاری های داخلی، خارجی و افزایش میزان اشتغال در استان و جلوگیری از مهاجرت افراد بومی به خارج از استان خواهیم بود.

پایان خبر وایکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسب رتبه اول خوزستان در جذب سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسب رتبه اول خوزستان در جذب سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته"، کلیک کنید.