2 هزار سامانه حمل ونقل هوشمند در جاده های کشور نصب می شود

2 هزار سامانه حمل ونقل هوشمند در جاده های کشور نصب می شود

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از نصب 2 هزار سامانه حمل و نقل هوشمند در محور های مواصلاتی کشور با هدف تقویت کنترل هوشمند و ثبت تخلفات در سطح جاده ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری وایکو از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، داریوش امانی در ششمین همایش بین المللی مدیریت و ایمنی ترافیک ابراز امیدواری کرد برگزاری این همایش، راهگشای معضلات در کشور در زمینه تصادفات و کاهش تلفات جاده ای بوده و چراغ راهی برای فعالیت های دستگاه های اجرایی فعال در این حوزه باشد.

وی با ابراز خوشنودی از برگزاری جلسات شورای عالی ایمنی حمل و نقل جاده ای در دولت سیزدهم و جلسات برگزار شده با حضور رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور، کاهش آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات در جریان سفر های نوروزی را نتیجه مشخص شدن تکالیف و مسیولیت دستگاه ها و اجرای تکالیف محوله و تعامل و همکاری بین دستگاه های اجرایی عضو این شورا دانست.

این مقام مسیول افزود: در صورتی که این ساز و کار به صورت منظم و با دستور کار مشخص در سال جاری اجرا شود، به طور قطع هماهنگی و تعامل بیشتری برای همه دستگاه ها ایجاد می شود.

امانی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم تناسب ظرف و مظروف و این که زیرساخت ها متناسب با تولید ناوگان توسعه پیدا نکرده، معضلاتی در تردد ها و ترافیک جاده ای وجود دارد و توسعه زیرساخت ها و افزایش ظرفیت و سطح سرویس در راهها، تردد های روان تر و ایمن تر را به دنبال دارد.

وی به موضوع نقاط پرحادثه در جاده ها اشاره و تصریح کرد: پس از احداث جاده ها به دلایلی همچون ایجاد دسترسی ها به مرور زمان و اتخاذ تصمیمات محلی، شاهد ناایمن شدن جاده ها در مقاطعی از محور ها و ایجاد نقاط پرحادثه هستیم که اصلاح آنها، منابع اعتباری قابل توجهی را می طلبد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از شناسایی 887 نقطه پرحادثه و اصلاح 425 نقطه آن تاکنون خبر و ادامه داد: برای اصلاح و رفع نقاط پرحادثه باقی مانده تا پایان امسال وعده داده ایم.

امانی به بیان نقش موضوعات زیرساختی، آموزش و فرهنگ سازی و جرایم در کاهش آمار تصادفات پرداخت و افزود: با توجه به مشکلات موجود در حوزه زیرساختی، همه توان خود را برای جذب منابع بودجه ای مختلف، صرف درآمد های سازمان راهداری و استفاده از ظرفیت های قانونی با هدف جبران بخشی از عقب ماندگی ها در سطح جاده های کشور به کار گرفته ایم.

وی همدلی و همراهی دستگاه های مربوطه در پیشبرد اهداف و رسیدن به زبان مشترک بین دستگاه های متولی در این حوزه را راهکاری برای کاهش و حذف تلفات جاده ای برشمرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 هزار سامانه حمل ونقل هوشمند در جاده های کشور نصب می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 هزار سامانه حمل ونقل هوشمند در جاده های کشور نصب می شود"، کلیک کنید.